مهدویت و مطالعات سیاسی این پایگاه دربرگیرنده فهرست کارشناسان و مطالب مربوط به آموزه مهدویت در گستره مطالعات سیاسی است. هم‌اکنون 8 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

قطره‌ای از دریای عدالت

با توجه به احادیث متواتر وارد شده در حوزه مهدویت؛ از مهمترین و پایه‌ای‌ترین کارهای امام عصر علیه‌السلام بعد از ظهور؛ مبارزه با ظلم ،تشکیل حکومت اسلامی و اجرای عدالت است. با نگاهی به روایات، شاخصه‌ها، ویژگی‌ها و شرایطی برای حکومت امام زمان علیه‌السلام و کارگزاران ایشان بیان شده است که مرور آن می‌تواند راهگشای ما در دوران غیبت باشد.
با توجه به احادیث متواتر وارد شده در حوزه مهدویت؛ از مهمترین و پایه‌ای‌ترین کارهای امام عصر علیه‌السلام بعد از ظهور؛ مبارزه با ظلم ،تشکیل حکومت اسلامی و اجرای عدالت است.
و حتی می‌توان گفت: هدف از تشکیل حکومت، اقامه عدل، از بین بردن ظلم، به اهتزاز در آوردن پرچم توحید و دعوت همگان به یگانه‌پرستی و نجات از خرافه‌گرایی و خرافه‌پرستی است.
امام عصرعلیه‌السلام با انتخاب کارگزاران صادق، شایسته و لایق، حکومت خود را پی ریزی می‌کند. با نگاهی به روایات ،شاخصه‌ها، ویژگی‌ها و شرایطی برای حکومت امام زمان علیه‌السلام و کارگزاران ایشان بیان شده است که مرور آن می‌تواند راهگشای ما در دوران غیبت باشد. راهنمایی برای انتخاب کارگزاران و دولتمردانی با شاخصه‌های حکومت مهدوی و یا نزدیک به آن شرایط و ویژگی ها.

آب دریا را اگر نتوان کشید
هم به قدر تشنگی باید چشید.

در فایل زیر که به صورت ورد و طراحی شده تهیه گردیده است به بیان ویژگی‌های دولتمردان و کارگزاران حکومت اسلامی در دوران غیبت می‌پردازیم.
لینک دریافت فایل ورد مطلب
دریافت فایل طراحی شده متن پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در 1396/2/27 15:20

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366